Grupicoaching juhtidele ‘Juhi teekond’
Teiste inimeste juhtimise alus on teadlikkus ja enesejuhtimise oskus. Hea kontakt iseendaga teeb meid elusaks. Coachingu õpetaja John Whitmore on öelnud, et “tegelik vastane ei asu kuskil väljas või “teisel pool võrku” vaid meie peas.” Sama käib ka tõelise liitlase kohta. Eelolev poolaasta on pühendatud eneseteadlikkuse ja enesekindluse tugevdamisele ning sisemise vastase enda liitlaseks muutmisele.
Kutsume juhte peatuma, et leida uut inspiratsiooni ja julgust teha enda jaoks õigeid valikuid ja olla targaks liidriks ka teistele. See on väärtuslik keskkond teiste juhtidega koos kasvamiseks ning vaatenurkade vahetamiseks.
Mis on grupicoaching
Coaching ei ole koolitus, kus koolitajal on valmisvastused. Coachingus lähtutakse uskumusest, et nii nagu iga inimene on unikaalne, on ka vastused tema küsimustele unikaalsed – iga inimene teab ise, mis talle parim lahendus on, coach saab olla soodustaja selle teadlikkuse tekkimisel ning soovitud muudatuse elluviimisel.
Grupicoachingus juhib protsessi coach ning võib öelda, et kõik osalejad on nö kaas-coachid, aidates üksteisel uusi perspektiive ja käitumisstrateegiaid avastada, eneseteadlikkust suurendada ning toetades üksteist seatud isiklike eesmärkide poole liikumisel.
Sessioonid
Et fookust hoida juhil ja juhtimisel, oleme grupicoachingu protsessi jaganud sessioonideks, kus iga sessioon keskendub konkreetsele teemale. Teemade valikul oleme lähtunud teemadest, millega juhid meie kogemusel kõige sagedamini coachingusse jõuavad. See ei tähenda, et me igas sessioonis ainult vastava teemaga piirdume, kõik teemad on omavahel tihedalt seotud. Osalejate vajadustest ja reaalsetest juhtimisdilemmadest sõltuvalt pöörame tähelepanu just nendele küsimustele ja teemadele, mis ‘siin ja praegu’ osalejate olulised on ning toetavad osalejate soovitud eesmärkide elluviimist.
Grupicoaching koosneb viiest sessioonist, iga sessioon on kolmapäeva õhtust reede lõunani.
Osalejatel on võimalus poole aasta jooksul võtta fookusesse iseennast:
- saada teistelt juhtidelt peegeldust ja tagasisidet,
- jagada üksteisega kogemusi,
- avastada uusi vaatenurki ja katsetada uusi käitumisstrateegiaid,
- liikuda püstitatud eesmärkide poole,
- saada vastuseid oma juhtimisdilemmadele.
Sessioon 1 – Mina ja minu siht
1. sessioonis mõtiskleme rahulolu, õnne ning edu tähenduse üle ning vaatleme oma elu kui tervikut. Uurime oma rahulolu erinevate eluvaldkondadega ning paneme paika oma sihi. Teadvustame oma ressursse ja tugevusi, unistame ning avastame võimalusi elukvaliteedi viimiseks uuele tasandile. Iga osaleja püstitab endale inspireeriva arengueesmärgi, mille poole ta programmi jooksul grupi ja juhendajate toel liikuma hakkab.
Sessioon 2 – Mina ja minu suhe iseendaga
Avastame koos, miks mõned plaanitud tegevused jäävad ellu viimata ning kuidas Sisemine Kriitik ja Julgustaja omavahel paremale koostööle saada. Mida pean oma nõrkusteks ning kuidas neid ressursina kasutada? Leiame viise, kuidas keskenduda olulistele tegevustele ning hoida ennast vaimselt ja füüsiliselt heas vormis, et energiat jätkuks erinevatele eluvaldkondadele.
Sessioon 3 – Mina ja minu suhted teistega
Selles sessioonis keskendume oma suhetele teiste inimestega. Milline inimene soovin olla ja kuidas teised mind tajuvad? Kuidas süüdistuste ja rünnakutega efektiivselt toime tulla ja konfliktidega sõbraks saada? Otsime koos viise, kuidas oma suhete kvaliteeti tõsta ning suhetesse rohkem rahulolu ja rõõmu tuua.
Sessioon 4 – Mina ja minu meeskond
Selles sessioonis keskendume liidri rollile ja mõjuvõimule meeskonna ja organisatsiooni kontekstis. Uurime, kuidas liidrina leida oma teekond ning toetada teiste arengut ja inspireerida neid oma eesmärkide poole liikuma. Uurime oma käekirja liidrina, selle kujunemisteed ja mõjutajaid. Kavandame järgmised sammud liidri rollis arenemiseks.
Sessioon 5 – Mina ja minu teekond
Teeme kokkuvõtted grupicoachingu jooksul tehtud arengusammudest ja edasiliikumistest esimeses moodulis seatud arengueesmärkide suhtes. Otsime viise oma arengu jätkuvaks tagamiseks ja rahuldust pakkuvas rütmis teekonna jätkamiseks.
REGISTREERU
GRUPICOACHINGUSSE
SIIN
Osaleja kasud
Lisaks grupicoachingu jooksul elluviidud eesmärkidele on grupicoachingus osalejad sageli välja toonud järgmiseid kasusid:
- suurenenud enesekindlust ning teadlikkus oma sihist ja ressurssidest;
- arenenud on enesejuhtimise oskused ja oskused suhteid teadlikumalt juhtida;
- uued ideed ja praktilised kogemused oma meeskonna arengu toetamiseks;
- suurenenud väärtuslik juhtide võrgustik
Meie lähenemised
Kõiki sessioone läbivad mõtteviisid ja meetodid rikkast coachingu ja supervisiooni maailmast ja pikaaegsest praktikast: mindfulness, protsessitöö, süsteemne ja lahenduskeskne lähenemine.
Grupicoachingut tutvustav kohtumine
Oled oodatud grupicoachingut tutvustavale kohtumisele, mida viime läbi:
31.10 kl 13.00 – 16.30, Tallinnas
27.11 kl 13.00 – 16.30, Tallinnas
Tule joo meiega koos teed ja kohvi, saad kogeda ka coachingut, lahendada mõne oma dilemma ning uurida lisa grupicoachingu ‘Juhi teekond’ programmi kohta.
Tutvustaval kohtumisel osalemine 25 eur + km.
Tutvustavale kohtumisele saad registreeruda siin.
Grupiacoachingu ülesehitus ja ajakava
Grupicoachingu sessioonid
Sessioonide kuupäevad:
15. – 17. jaanuar 2020 – 1. moodul
19. – 21. veebruar 2020 – 2. moodul
25. – 27. märts 2020 – 3. moodul
6. – 8. mai 2020 – 4. moodul
17. – 19. juuni 2020 – 5. moodul
Sessioonide kellaajad:
K: 18.00 – 21.00
N: 9.00 – 17.00
R: 9.00 – 14.00
Grupicoaching on tervikprotsess ning eeldab osavõttu kõigist sessioonidest.
Grupicoachingu maksumus
Grupicoachingu programmi maksumus: 3950 eur + km. Hind sisaldab:
- osalemine viies moodulis;
- ööbimine kaheses toas (kokku 10 ööd);
- toitlustus
Tasuda on võimalik kogu grupicoachingu programmi eest korraga ühes osas või kahes osas, kus 1. osamakse tähtaeg on 7. jaan 2020 ja 2. osamakse tähtaeg 20. märts 2020.
Programmi juhendajad
Kaidi Peets on juhtide ja meeskondade coach, ESCÜ 8. taseme superviisor, International Supervision and Coaching Institute’i (ISCI) asutajaliige ning superviisorite-coachide väljaõppe programmi põhiõppejõud, sertifitseeritud Denisoni Organizational Culture Survey konsultant ning ESCÜ eetikakomisjoni liige.
Kaidi on üle 12 aasta olnud partneriks nii Eesti kui rahvusvaheliste organisatsioonide tippjuhtidele ja meeskondadele erinevatest valdkondadest (ülikoolid, ministeeriumid, finants-, IT- ja tootmisettevõtted, tervishoiuasutused jne) muuhulgas selliste teemadega tegelemisel nagu konfliktid, organisatsioonikultuur, muudatuste juhtimine, juhtide eneseareng, väärtustav koostöö jms. Kaidi käekirja on oluliselt kujundanud lahenduskeskse lühiteraapia, süsteemse coachingu ja konstellatsiooni ning loovmeetodite alased õpingud.
https://www.isci.ee/our_team/kaidi-peets/
Viktoria Saat MA, Dipl.PW on psühholoog, juhtide ja meeskondade coach ja koolitaja. Ligi 25-aastase praksise jooksul Viktoria on abistanud nii individuaalkliente kui ka erinevaid meeskondi ja organisatsioone kliinilises, hariduse ning ärivaldkonnas, toetades neid vajalike muudatuste teel. Õppejõuna ning coachina teeb Viktoria koostööd erinevate organisatsioonidega Eestis, Venemaal, Austraalias, Ameerika Ühendriikides ning Euroopas. Viimasel ajal Viktoria on enim pühendunud sellistele teemadele nagu juhi isiklik areng ja efektiivsus, teadlik eestvedamine, võimuintelligentsus, keeruliste olukordade sh konfliktide lahendamine. Viktoria on International Supervision and Coaching Institute’i (ISCI) juhatuse liige ning õppejõud, Power Intelligence® sertifitseeritud coach, raamatu „Suhte alkeemia“ autor (Eesti Ajalehed, 2010).
Viktoria: “Kaart ei ole territoorium” – kõndides siht muutub selgemaks ning teekonnal arenevad vajalikud oskused ning omadused.”
https://www.isci.ee/our_team/viktoria-saat/