Eesti supervisiooni algusaastad
Eestis on paarkümmend aastat toiminud superviisorite väljaõpe Saksa supervisiooniõpetaja Achim Fritzsche taktikepi all, koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti õppejõududega. Achimi käe alt on tulnud 5 gruppi valdkonnaüleseid superviisoreid, kellest umbkaudu 30 on praegu aktiivsed tegevsuperviisorid. Üks grupp superviisoreid on väljaõppe saanud Soome supervisiooniõpetajate käe all.
Esimene kogu süsteemi haarav supervisioon toimus Eestis 1995-98. aastal lastekodude töötajatele. Lepingu algatas Sotsiaalministeerium ja superviisoriteks olid esimese väljaõppegrupi liikmed, kes kohustusid väljaõppe toimumise ajal ja aasta peale seda pakkuma tasuta supervisiooni lastekodu töötajatele. Ester Väljaots, üks esimese õppegrupi liikmetest, meenutab, et lastekodudes ei kasutatud antud võimalust aktiivselt, sest supervisioonist ei osatud tollal kasutegurit näha. Ühiskond ei olnud selleks veel valmis.
Järgmine suur supervisiooniprojekt viidi läbi 1999-2002. aastal kriminaalhooldussüsteemis, mille käigus juhid ning osa töötajaid said individuaalset supervisiooni ning toimusid rühmasupervisioonid. Lepingupartner oli Justiitsministeerium ja supervisioon oli kõikidele kriminaalhooldusametnikele kohustuslik. Mari Saari meenutab, et esimeste suurte projektide juures töötasid praktiliselt kõik väljaõppe läbinud superviisorid.
Sajandivahetuse eel ja järel toimusid väiksemamahulised supervisioonid veel vanglate psühholoogidele ja teistele spetsialistidele, lastekodude juhtidele ja töötajatele ning Tallinna linna sotsiaalasutustele.
Piret Bristol, superviisor